Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

KULTURA

Film, który musiał powstać

wtorek, 29 października 2019 13:57 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

Petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tysiące osób! – w polskich kinach od piątku 1 listopada 2019 r. Również w radomskim kinie Helios film do obejrzenia codziennie na dwóch seansach.

Najpierw była książka Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem. Stała się ona jedną z najgłośniejszych publikacji w Stanach Zjednoczonych. Abby odsłania w niej sekrety skrywane przez organizację Planned Parenthood, jedną z największych i najgłośniejszych instytucji zajmującej się aborcją. To tajemnice, które nie sposób poznać z żadnych innych książek, prasy czy nawet najbardziej demaskatorskich portali internetowych.

I na podstawie tej książki w 2018 roku powstał film “Nieplanowane”, gdzie obejrzymy historię Abby Johnson, w tej roli Ashley Bratcher, jednej z najmłodszych dyrektorek “kliniki” Planned Parenthood w USA, osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła – pragnęła pomagać kobietom. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze…

“Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje… Film przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia.

Film, który w listopadzie wchodzi do polskich kin, był prawdziwym ciosem dla Planned Parenthood – największej sieci klinik aborcyjnych w USA (rocznie wykonują oni ponad 300 tysięcy aborcji, co stanowi 1/3 aborcji w całych Stanach Zjednoczonych). Film był wyświetlany w amerykańskich kinach przez 14 tygodni, przez wiele tygodni utrzymywał się też na szczytach list sprzedawanych DVD. We wrześniu 2019 r. miał premierę w Kanadzie, Meksyku, wkrótce zobaczy go cała Ameryka Łacińska