Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

KULTURA

Trochę Gruzji w Łaźni

piątek, 22 listopada 2019 23:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Klub Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską i Radosławem Koniarzem, miłośnikami Gruzji.

Klub Łaźnia zaprasza w poniedziałek, 25 listopada na otwarcie wystawy fotografii Magdaleny Gorzowskiej pt: Naturalnie Gruzja. Wernisaż będzie połączony z prezentacją multimedialną Radosława Koniarza. Wernisaż o godz. 18 w Klubie Łaźnia przy ul. Żeromskiego 56.

Magdalena Gorzkowska jest z wykształcenia archeologiem, ale jej wielka pasją jest fotografia, którą często łączy z zamiłowaniem do zielarstwa. Wyprawę do Gruzji zorganizował wielki miłośnik tego kraju Radosław Koniarz. Była to pełna adrenaliny podróż poprzez malownicze zakątki Gruzji, wspaniałe góry Kaukaz, gdzie można podziwiać dziką przyrodę: Martwili, lodowiec Chalaadi pod Chatini i Shkhara, Ocatse Canyon…. zielone łąki pełne ziół i kwiatów .

Gruzja to również kraj starych monastyrów. Dawid Garedża, Mccheta, Dżwari… dawne centra kulturalne i religijne, klasztory, które od setek lat przyciągają tysiące wiernych. Miejsca, gdzie w mrocznych pomieszczeniach, pośród płonących świec faktycznie można się poczuć “bliżej Boga”. Swanetia i Ushguli, w których tkwi jakaś pradawna siła, przyciąga jak magnes, a życie toczy się tu w kamiennych domach zbudowanych przez przodków kilkaset lat temu. Uplisciche, Wardzia skalne miasta składające się z systemu jaskiń połączonych ze sobą tunelami. Z daleka wyglądają jak jamy zwierząt w skale, a od środka przypominają mrowisko. Poza tym Gruzja to wspaniali, gościnni ludzie, rewelacyjna kuchnia i przepyszne wino! (za: Łaźnia)

Zapraszamy do nas: