Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Teatr

Finał Konkursu na Plakat Gombrowiczowski

wtorek, 03 grudnia 2019 11:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Plakat Michała Batorego będzie promował XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłosił zamknięty Międzynarodowy Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wybitni artyści: Justyna Czerniakowska, Małgorzata Gurowska, Anna Wieluńska, Agnieszka Ziemiszewska, Julia Zuzina, Michał Batory, Sławomir Kosmynka, Mateusz Machalski, Paweł Ryżko, Aleksander Walijewski.

 2 grudnia 2019r w siedzibie teatru jury w składzie: Małgorzata Potocka (dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), Mariusz Knorowski (kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Tomasz Tyczyński (kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli), Wojciech Leder (artysta malarz, profesor ASP w Łodzi), oceniło prace i przyznało następujące nagrody:

Za pierwsze miejsce - 6000zł - dla Michała Batorego

Za drugie miejsce - 4000zł dla Justyny Czerniakowskiej

Za trzecie miejsce - 3000zł dla Anny Wieluńskiej

 Wyróżnione plakaty zostaną zaprezentowane w Radomiu w dniu inauguracji XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, a także na pokonkursowych wystawach w różnych galeriach w Polsce. Teatr Powszechny w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, który jest realizowany w cyklu biennalowym. Jest to impreza, która od początku swojego istnienia ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu Gombrowiczowskiego, w różnych formach analizujemy dzieła pisarza, mi. in. poprzez wystawy, warsztaty teatralne, spotkania z twórcami literatury. W tym roku rozpoczął stały konkurs na plakat gombrowiczowski, który będzie promował Festiwal.

 

Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (za: Teatr w Radomiu)

 

Zapraszamy do nas: