Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

KULTURA

Randka z Polskim

piątek, 21 lutego 2020 19:40 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

W Dzień Języka Ojczystego w naszym popołudniowym programie zaprosiliśmy naszych słuchaczy na „Randkę z Polskim”. Szczegóły zdradziły pomysłodawczynie projektu: Magdalena Czubak, Wiktoria Trynkos, Joanna Jaroszek uczennice VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W ramach olimpiady „Zwolnionych z Teorii” zdecydowały się stworzyć projekt pt. „Randka z Polskim". Według badań przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny tylko 37% Polaków deklaruje czytanie przynajmniej jednej książki w roku. Wyniki te nie są zbyt zadowalające, dlatego postanowiłyśmy spróbować choć trochę zmienić myślenie ludzi, tak, aby czytanie stało się dla nich chwilą relaksu, a nie przykrym obowiązkiem, którym jest czytanie konkretnych pozycji na liście lektur obowiązkowych w programie nauki.

- „Randka z Polskim" to projekt społeczny promujący czytanie jak również poprawną polszczyznę. Chciałybyśmy, aby jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć o naszej działalności – mówią uczennice VI LO, które były gośćmi „Popołudnia Plus”. Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska

Zapraszamy do nas: