Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

KULTURA

Amfiteatr zaprasza na Bajki radomskiej szajki

środa, 10 czerwca 2020 20:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

W cyklu "Bajki radomskiej szajki" czas na opowieści z nowego zbioru. W niedzielne przedpołudnia znani radomianie czytać będą "Bajki filozoficzne" Wydawnictwa Muchomor. 

W niedzielę, 14 czerwca na profilach fb Amfiteatru (Amfiteatr w Radomiu, Kuźnia Artystyczna i Pracownia Nowych Mediów) premiera bajki "Najlepszy jest umiar" Kleobulosa z Lindos, greckiego poety zaliczanego przez Platona do siedmiu największych mędrców starożytnej Grecji. Początek o godz. 10. Opowieść przeczyta znakomity siatkarz i trener Cerrad Enea Czarni Radom, Pan Robert Prygiel.

Zbiór "Bajki filozoficzne" to 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Do każdej Wydawnictwo Muchomor dołączyło komentarz, który wprowadzi czytelnika do pracowni filozofa. "Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi, możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia? Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe treści w nowej formie. Doskonałe tłumaczenie Heleny Sobieraj" - zachęca Wydawnictwo Muchomor.

Poprzednie bajki, pochodzące z antologii "Popisani", dostępne są na profilach fb Amfiteatru. Cykl realizowany jest w Pracowni Nowych Mediów - zaprasza Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr.

Zapraszamy do nas: