Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

Lato z ROKiem

wtorek, 30 czerwca 2020 13:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncerty plenerowe z cyklu Lato z ROKiem. Najbliższy już 5 lipca.

5.07.2020 (niedziela) godz.19:00,Muszla Koncertowa w Parku im. T. KościuszkiWykonawcy:Radomska Orkiestra KameralnaW programie m.in.:Suita Św. Pawła – G. HolstMałe Divertimento C-dur – W.A. Mozart

30.08.2020 (niedziela) godz.19:00,Muszla Koncertowa w Parku im. T. KościuszkiWykonawcy:Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.:Tańce słowiańskie A. DvořákaTańce węgierskie J. Brahmsa

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki do odbioru w kasie ROK (Sala Koncertowe, ul. Żeromskiego 53)Ilość miejsc ograniczona.

Lato w pełni, więc znacznie przyjemniej niż pod dachem słucha się muzyki pod chmurką. W związku z tym na potrzeby konieczności sprostania warunkom jakie gotuje nam walka z wirusem, koncerty odbędą się w plenerze - zapowiada Agnieszka Stanicka Radomska Orkiestra Kameralna. Pierwszy koncert odbędzie się już 5 lipca 2020 roku (niedziela) o godzinie 19:00. Na scenie wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna w pełnym składzie, ale w różnej konfiguracji. Usłyszą Państwo naszych muzyków w utworach kwartetowych, jak i w kwintecie. Wakacyjne koncerty będą pełne letniej, ciepłej energii. Program koncertów wypełnią kompozycje pełne optymizmu, barwy i emocji, lekkie, a jednocześnie zachwycające kunsztem muzycznym. Wszystko to dzięki utworom, które przez stulecia nie schodzą z afiszy największych sal koncertowych. Będziemy mogli usłyszeć Suitę św. Pawła G.Holsta, czy Tańce słowiańskie Antonina Dvořáka, utwory takich mistrzów jak J. Brahms i W.A. Mozart. Zapraszamy wszystkich melomanów na to wyjątkowe wydarzenie. Każdy koncert będzie obfitował w dawkę pozytywnej muzycznej energii, bo przecież nic tak nie sprzyja wakacyjnemu relaksowi jak dobra muzyka, dodatkowo grana na świeżym powietrzu - zaprasza Agnieszka Stanicka Radomska Orkiestra Kameralna.

Zapraszamy do nas: