Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

KULTURA

Łaźnia zaprasza do ... muszli koncertowej

wtorek, 14 lipca 2020 12:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Klub Łaźnia
Elżbieta Warchoł

Trwają wakacje. Klub Łaźnia w Radomiu zaprasza podczas weekendu do muszli koncertowej w Parku im. T. Kościuszki na film i recital. 

W ramach akcji: Lato 2020 z Łaźnią: 17 lipca,( piątek ), po zmroku około godz. 21.00 w muszli koncertowej wyświetlony będzie film pt: Cast Away – poza światem (2000, reż. Robert Zemeckis). Widzowie będą mogli obejrzeć kolejny, wspaniały  film z udziałem Toma Hanksa ,amerykańskiego aktora, reżysera i producenta filmowego , dwukrotnego laureata Oscara za pierwszoplanowe role w filmach Filadelfia (1993) oraz Forrest Gump (1994).

W niedzielę, 19 lipca o godz. 17.00 także w muszli koncertowej wystąpi Patrycja Zywert – Szypka z recitalem pt: Co Wy wiecie o Kobiecie

Ktoś kiedyś powiedział: ”Wiedzieć wiele o kobietach to nikt nie wie, ani Freud, ani one same, ale to jest jak elektryczność, nie trzeba wiedzieć, jak działa, żeby cię kopnęło." To, co jest zaś do pokazania, to jedynie mała dawka kobiecości, bo nie sposób do końca rozgryźć zjawiska zwanego KOBIETĄ Ten recital to kalejdoskop piosenek dla kobiet, kobietek, prawdziwych bab, twardzielek, kruchych istotek, piosenek o kobietach, przez kobiety pisanych, przez kobiety wykonanych, takich, które powstały dzięki kobiecej inspiracji, takich, którymi kobiety, być może, chciałyby być budzone… A kobieta? Cóż… Pozostaje tajemnicą, ale do tego już chyba zdążyliście się przyzwyczaić. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka

Patrycja Zywert-Szypka: Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracowała i współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie, Teatrem Stara Prochownia w Warszawie czy Teatrem Piwnica na Wójtowskiej w Warszawie.Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, zagranych setki spektakli oraz oczywiście współpracę z wieloma reżyserami, od pracy nad rolami w bajkach muzycznych po wielkie produkcje musicalowe.Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem był chór żydowski Clil, który przez jakiś czas także prowadziła, jak również współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem.W ostatnim czasie współtworzy razem z mężem Grzegorzem, aktorem i reżyserem, Teatr 3GramyKultury, w którym spełniając swoje największe artystyczne marzenia zaprasza widzów do świata pełnego teatralnych i muzycznych fascynacji, a który to, dzięki m.in. takim rolom jak Edith Piaf czy Kalina Jędrusik, różnorodna publiczność w całej Polsce jak i wielu miejscach Europy już pokochała. Patrycja to prywatnie szczęśliwa żona i mama 3,5-letniego Antosia.

Zapraszamy do nas: