Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

KULTURA

ALAMEDA 5. Koncert na tarasie

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 10:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Kolejny koncert na tarasie Elektrowni w ramach Strefy Komfortu, odbędzie się w piątek, 14 sierpnia. Początek o godz.20.30.

Zobaczymy bydgosko-toruński zespół ALAMEDA 5 - zapowiada Kinga Maszczyńska z Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Koncert zamknie wakacyjny cykl muzycznych wydarzeń na tarasie Elektrowni. ALAMEDA 5 to kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka, Mikołaja Zielińskiego, Łukasza Jędrzejczaka, Jacka Buhla i Rafała Iwańskiego. Zespół stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70. i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej - mówi Kinga Maszczyńska. Ich zwieńczeniem był debiutancki album "Duch tornada", który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016. Od tego czasu muzyka grupy ewoluowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem, czego efektem jest wydany na początku 2019 roku przez Instant Classic drugi album kwintetu zatytułowany "Eurodrome". Album znalazł się na 11 miejscu listy najlepszych albumów z całego świata, według prestiżowego magazynu The Quietus. ALAMEDA 5 zagrała dziesiątki koncertów, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności

.ALAMEDA 5 (od 2019 roku) występuje w składzie: Jacek Buhl - perkusja, perkusjonalia, Rafał Iwański - darabukki, djembe, kongi, perkusjonalia, Łukasz Jędrzejczak - elektronika, organy elektryczne, wokal, Piotr Michalski - gitara basowa, Jakub Ziołek - gitara, elektronika, wokal.

Koncert odbędzie się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1. Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż od 7 sierpnia), w dniu koncertu 20 zł. Ilość miejsc ograniczona

Obowiązkowe maseczki oraz zachowanie odległości pomiędzy uczestnikami koncertu.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl