Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

KULTURA

Wystawy w Elektrowni

piątek, 14 sierpnia 2020 12:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Do niedzieli, 30 sierpnia, w Mazoweckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu nadal można oglądać wystawy Zbigniewa Libery oraz Pawła Nowaka.

Wystawa Zbigniewa Libery pt. „Najnowsza antykoncepcja dokumentacji fotograficznej” ma częściowo charakter autorskiej retrospektywy. Zbudowana jest z fotografii obejmujących zarówno utwory sprzed paru lat, jak i najnowsze, w tym premierowe, zrealizowane specjalnie na tą wystawę - mówi Kinga Maszczyńska z Elektrowni. W zamyśle autora jest diagnozą aktualnej sytuacji mentalnej i wrażliwości osadzonej w kontekstach płynnej i zmieniającej się zbiorowej pamięci, standardowych nawyków zderzających się z niebezpieczeństwami łatwego manipulowania faktami przez ich obrazowe przedstawienia. Libera uznawany jest za czołowego przedstawiciela nurtu sztuki krytycznej. W swoich pracach analizuje i krytykuje przyjęte konwencje, kulturę masową, tradycyjne modele wychowania, porusza kwestie manipulowania rzeczywistością przez media - dodaje Kinga Maszczyńska.

Wystawa Pawła Nowaka pt. „Stan napięcia” ma częściowo charakter autorskiej retrospektywy, zostały na niej zaprezentowane prace z różnych okresów twórczości artysty, od obrazów i form woskowych z cyklów - mówi o drugiej wystawie Kinga Maszczyńska: „Pierwiastek męski, Pierwiastek żeński”, „Światło zamienia się w Mrok”, „Droga Marzeń”, z cyklu „Transfusion”, zeszłorocznych prac „My chcemy, Ja chcę”, jak i po raz pierwszy prezentowany tegoroczny cykl „Kwiaty dla Mamy” i „Czarne tablice”. „Stan napięcia” to tytuł odnoszący się do rzeczywistości, ale także i przede wszystkim do stanu procesu twórczego. Wystawy pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Ekspozycje można zwiedzać: wtorek – niedziela, 13.00 – 18.00, w piątki wstęp bezpłatny. Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.