Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

MOK Amfiteatr: Kryminalny czwartek

poniedziałek, 28 września 2020 10:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

 Amfiteatr zaprasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu "Kryminalny czwartek". W czwartek, 1 października, posłuchamy o pracy policyjnych archiwów X, które zajmują się analizą spraw sprzed lat, dotąd nierozwiązanych. Spotkanie dla osób pełnoletnich, bilety wyłącznie online

Policyjne archiwa X często podejmują sprawy zabójstw, w których miejsce ukrycia ciała ofiary pozostaje nieznane. Stosują niestandardowe metody śledcze oraz korzystają z możliwości współczesnej kryminalistyki, takie jak badania genetyczne, powoływanie biegłych z zakresu poszukiwania zwłok, wykorzystanie sonaru i georadaru, a także psów do wyszukiwania zapachu zmarłych. - Sprawy te często prowadzą do osądzenia zbrodni po wielu latach od jej popełnienia, ale takie działania są bardzo potrzebne dla sprawnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Wykład odnosić się będzie również do konkretnych przypadków, przy których działało krakowskie Archiwum X – zapowiada kryminolog dr Joanna Strojer-Polańska.

Joanna Stojer-Polańska jest wykładowcą akademickim z zakresu kryminalistyki i zwalczania przestępczości, na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z ciemnej liczby przestępstw.

Początek 1 października o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety: 20 zł na biletyna.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Link do biletów: https://biletyna.pl/inne/Kryminalny-czwartek-Z-policyjnego-Archiwum-X