Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Rusza XXIV Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

środa, 07 października 2020 10:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/Arcaion
Elżbieta Warchoł

Od 8 do 11 października odbędzie się w tym roku juz po raz 24 Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Odbędą się cztery koncerty, nie tylko w Radomiu, ale także w Kozienicach i Zwoleniu.

O tegorocznej edycji festiwalu oraz koncertach mówi Ewa Gęga- Osowska, dyrektor festiwalu:

PROGRAM: 8 października (czwartek), o godz. 17 w Kozienickim Domu Kultury imienia Bogusława Klimczuka odbędzie się koncert „Popularne pieśni od renesansu do XIX wieku". Wykonawcy: Radomski Zespół Sentymentalny w składzie: Urszula Murawska- śpiew, Mateusz Murawski- gitara klasyczna i akustyczna, Michał Wróbel- gitara basowa i Kamil Rylski- perkusja. Wstęp wolny.

9 października (piątek) o godz. 19:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbędzie się Koncert „Pieśni i arie renesansu i baroku". Wykonawcy: Karolina Nosowska-mezzosopran, Michał Danielewicz - organy. Wstęp wolny.

10 października (sobota), o godz. 19, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu (Glinice) zaplanowano koncert ”Podróż do Persji”. Wykonawcy: Jahiar Irani Trio w składzie: Jahiar Azim Irani - santur, śpiew, Zofia Kolbe - Wajdyr - dudy, szałamaje, flety proste, perkusjonalia i Arad Emamghali - daf, zarb. Wstęp wolny.

11 października (niedziela) o godz. 17, w kościele Świętego Jana Chrzciciela w Radomiu (Fara) Koncert Finałowy "W hołdzie Janowi Pawłowi Wielkiemu". Wykonawcy: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu pod dyrekcją Agnieszki Kobierskiej, Mariusz Pyrka - recytacja "Tryptyku rzymskiego Jana Pawła II".

O godz. 18 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika. Podczas liturgii nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu-Papieżowi Polakowi w stulecie jego urodzin. Będzie w niej umieszczony obraz i relikwie Świętego.

Głównym sponsorem festiwalu jest Enea.