Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

KULTURA

Wirtualne warsztaty stepowania z tancerzami Step Afrika!

piątek, 26 lutego 2021 12:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Ambasada USA
Elżbieta Warchoł

11 marca odbędą się wirtualne warsztaty stepowania z tancerzami Step Afrika! Początek o godz. 16. Do udziału w warsztatach zaprasza Ambasada USA.

Stepowanie to rodzaj tańca, w którym nasze ciało staje się instrumentem. Tancerze stepują, klaszczą, a także używają słów, a kombinacja ta tworzy złożone i porywające rytmy. Stepowanie zainicjowała społeczność afroamerykańska na uniwersytetach w U.S.A. na początku XX wieku. Przykłady stepowania możemy odkryć w klipach muzycznych, na Broadwayu czy w takich filmach jak School Daze czy Stomp the Yard - mówi Karolina Adamczyk American Corner Radom Coordinator.

Chcesz spróbować stepowania? Weź udział w bezpłatnym wirtualnym warsztacie stepowania z Mishą Michel i Jordanem Spry, czołowymi liderami Step Afrika!, najstarszego i najsłynniejszego zespołu stepującego w U.S.A. Obejrzyjcie jak Step Afrika! tańczą: https://youtu.be/8xQYr6P_qBc  

Zespół przyjedzie do Polski w tym roku, a wirtualny warsztat jest zapowiedzią tej wizyty! Warsztat odbędzie się w jęz. angielskim.  

Rejestracja do 10 marca, do godz. 17:00 przez formularz: https://forms.gle/6DbzcBEmHbXN2htb9 

 Wcześniejsze przygotowanie taneczne nie jest wymagane!