Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

KULTURA

Grupa teatralna Domino oraz Małgorzata Pietralska wśród laureatów 21. edycji „Albertiany”

piątek, 14 maj 2021 20:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Elżbieta Warchoł

17 maja odbędzie się finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się online. Początek o godz. 11.

Podobnie jak w zeszłym roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie finału w przestrzeni wirtualnej. Transmisja dostępna będzie na profilach facebookowych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta - mówi Katarzyna Szostak, Młodszy specjalista ds. PR i Marketingu Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zaprezentuje się 15 zespołów oraz 5 solistów. Uczestnicy przygotowywali występy nawiązujące do tematu przewodniego „Na ziemi pełnej cudów”. Galę, z malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, poprowadzą Anna Dymna i Lidia Jazgar - zapowiada Katarzyna Szostak.

Zwycięzcą z II regionu eliminacji została grupa Domino. Zespół powstał w 1992 roku w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. W skład grupy wchodzą mieszkańcy ośrodka. Składa się ona z pięciu pełnych zaangażowania osób, które uwielbiają to, co robią, a każde nowe wyzwanie przyjmują z radością. Zespół Domino wystąpił już na wielu lokalnych i ogólnopolskich imprezach, m.in. podczas 12. „Albertiany” oraz Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Artystycznych w Białymstoku. Ponadto grupa zdobyła główną nagrodę OSPAR –Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji 2012. Podczas tegorocznej „Albertiany” zobaczymy Domino w etiudzie „Matka Ziemia”.

W kategorii solistów zwyciężyła Małgorzata Pietralska. Małgosia ma 28 lat. Uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu. Jej ulubione wokalistki to Beata Kozidrak, Krystyna Prońko oraz Irena Santor. Małgosia pasjonuje się też malowaniem, kolorowaniem mandali oraz jogą, które pomagają jej w wyciszeniu się. Od 2018 roku stale wygrywa pierwsze miejsce w kategorii solistów w swoim regionie podczas eliminacji „Albertiany”. Ponadto m.in. uczestniczyła w warsztatach wokalnych organizowanych przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pro Omnibus” z Ciechocinka i wzięła udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu  Piosenki  Młodzieży  Niepełnosprawnej „Impresje  – Ciechocinek 2019”. Na tym festiwalu otrzymała wyróżnienie. Podczas „Albertiany” Małgosia zaprezentuje utwór „Radość najpiękniejszych lat”.

Więcej na: https://mimowszystko.org/ oraz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mimowszystko.