Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

KULTURA

Warsztaty z Hanną Wojdałą-Markowską

poniedziałek, 14 czerwca 2021 10:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę,  20 czerwca, o godzinie 13.00,  na warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy zrealizują własne miniatury tekstylne, inspirując się polską tkaniną historyczną. Spotkanie będzie prowadziła profesor Hanna Wojdała-Markowska.

Artystka otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Gobelinu i Dywanu prof. Antoniego Starczewskiego na Wydziale Włókienniczym Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi w 1990 roku.

W swojej twórczości przez ponad trzydzieści lat zajmuje się tkaniną artystyczną. Uczestniczyła w wielu wystawach tkaniny unikatowej o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień. Od 25 lat jest nauczycielem akademickim.

Warsztaty są elementem projektu „Techniki tkackie i hafciarskie w polskiej tkaninie historycznej (szczególnie z okresu XVI-XVIII wieku) a współczesna interpretacja”, który jest realizowany w ramach Stypendium Twórczego z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok.

Zajęcia dla osób dorosłych i młodzieży (od 16 roku życia). Obowiązują zapisy; Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.