Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

KULTURA

Kto poprowadzi restaurację w Kamienicy Deskurów?

niedziela, 20 czerwca 2021 08:32 / Autor: Magdalena Król
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

Kamienica Deskurów rozpoczęła działalność kulturalną. Wkrótce zaczną tętnić życiem kolejne pomieszczenia w zrewitalizowanym budynku.

Miejski Zarząd Lokalami rozstrzygnął przetarg na wynajęcie lokalu przeznaczonego na restaurację. Na powierzchni ponad 240 metrów kwadratowych poprowadzi ją Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”.

- Od początku zakładaliśmy, że część pomieszczeń w odnowionej kamienicy będzie przeznaczona na działalność komercyjną, w tym gastronomiczną. Jest to niezbędne, by móc ożywić Miasto Kazimierzowskie. Oczywiście w warunkach przetargu zawarliśmy zapisy mówiące o tym, że lokal swoją działalnością i wystrojem musi wpisywać się w charakter zrewitalizowanej kamienicy. Ma to też być miejsce organizacji wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych, które będą oddziaływały na najbliższe otoczenie - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

W Kamienicy Deskurów na najemców czeka jeszcze lokal przeznaczony na kawiarnię oraz na działalność handlowo-usługową. Przypomnijmy, że w Kamienicy Deskurów można już oglądać wystawę „Portrety i metafory życia”. Po wakacjach kolejne pomieszczenia będą zagospodarowywane przez Centrum Organizacji Pozarządowych i radomskie stowarzyszenia. Różnorodne pomysły na ich wykorzystanie zgłosiło w trakcie konsultacji ponad 30 organizacji.