Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

KULTURA

Bajkowa Niedziela w Resursie

czwartek, 24 czerwca 2021 10:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

W niedzielę, 27 czerwca Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza dzieci z rodzicami na Bajkową Niedzielę w Resursie. Początek o godz. 11. W programie projekcja filmu "Madison" oraz spotkanie z Grzegorzem Bońkiem, członkiem Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów "Sprężyści", który przybliży dzieciom historię roweru.

Madison to 13-letnia ambitna kolarka. Daje z siebie wszystko, aby dorównać swojemu ojcu, mistrzowi sportu. Życie dziewczyny kręci się wokół osi jej rowerowych kół - wyczerpujące treningi, brak przyjaciół i wolnego czasu. Ale na wakacje Madison jedzie do swojej matki mieszkającej we górach. Po raz pierwszy w życiu może cieszyć się jazdą na rowerze bez żadnej presji. Coraz chętniej zamiast wyścigu wybiera spokojną jazdę ze znajomymi po okolicznych górach. Czy Madison odnajdzie w sobie siłę aby poszukać własnej drogi, innej niż ta, która została dla niej z góry wyznaczona? (źródło: opis dystrybutora).

Seanse odbywają się w reżimie sanitarnym. Gości „Resursy” obowiązują maseczki. Bilety (10 PLN) i karnety (40 PLN) – do nabycia w „Resursie”. Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia. Dzieci zapraszamy wyłącznie w towarzystwie opiekunów. Każde dziecko uczestniczące w Bajkowej Niedzieli otrzyma od „Resursy” kolorowankę  „Legenda o powstaniu Radomia”. Wśród nagród konkursowych znajdzie się też gra planszowa „Klucz Królewicza Kazimierza”.