Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

KULTURA

Synteza sztuk w domu Jana Kochanowskiego

niedziela, 18 lipca 2021 18:51 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Rozpoczął się III Czarnoleski Festiwal Sztuk - święto muzyki, malarstwa, poezji i fotografii. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie. 

Dzisiaj w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie miała miejsce inauguracja festiwalu. Dyrektor muzeum Maria Jaskot, cechą charakterystyczną tego festiwalu jest różnorodność:

Natalia Wolanin - prezes fundacji Rzeka EN nie kryła zadowolenia, że tak wiele osób z różnych środowisk jest zaangażowanych w wydarzenie kulturalne:

 W dzisiejszej inauguracji wziął udział m.in. wójt gminy Policzna, w której leży Czarnolas - Tomasz Adamiec:

Dzisiaj odbyło się także posiedzenie komitetu festiwalu, w skład którego wszedł m.in. burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima:

 Poseł na Sejm Joanna Kluzik-Rostkowska przekonuje, że Czarnolas jest wyjątkowym miejscem, które warto odwiedzić z wielu powodów:

Sponsorem Festiwalu jest Enea Wytwarzanie. Mówi wiceprezes zarządu Jan Mazurkiewicz: 

 Inauguracja festiwalu połączona była z wernisażem wystawy fotografii Barbary Polakowskiej. Jak powiedziała artystka, od dłuższego czasu w kręgu jej zainteresowań są drzewa:

Jeszcze tego samego dnia w Zwoleniu mogliśmy wysłuchać koncertu Czarnoleskiej Orkiestry Festiwalowej, jednak to dopiero początek. Dokładny harmonogram całego festiwalu znajdziecie TUTAJ.

 Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Plus Radom.