Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

KULTURA

Koncert gitarowy. Tomasz Zawierucha

środa, 24 listopada 2021 08:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ZSM w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Tomasz Zawierucha wystąpi w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Koncert odbędzie się 2 grudnia. Początek o godz. 18. Bilety do nabycia w szkole muzycznej.

Podczas recitalu usłyszymy kompozycje Gaspara Sanza, Santiago de Murcii, Isaaca Albeniza oraz Mauro Giulianiego. Nie zabraknie również muzyki polskiej autorstwa Aleksandra Tansmana.

Profesor Tomasz Zawierucha jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej oraz weimarskiej Hochschule für Musik. Jest laureatem pierwszych nagród na renomowanych konkursach w Tokio, Paryzu czy szkockim Dundee. Nagrywał płyty dla wytwórni japońskich, niemieckich i brytyjskich. Jego nagrania cieszą się bardzo zyczliwym przyjęciem w prasie fachowej Tomasz Zawierucha gościł na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na polskich akademiach muzycznych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie jak i na uczelniach zagranicznych. Tomasz Zawierucha piastuje obecnie stanowisko profesora gitary w Folkwang Universität der Künste w Essen (Niemcy), naucza również w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze i w Vorarlberger Landeskonservatorium Internationale Bodensee Hochschule (Austria).

Koncert odbędzie się w czwartek, 2 grudnia w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 70. Początek o godz. 18.

Bilety w cenie 25 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe) są dostępne sekretariacie ZSM im. O .Kolberga (ul 25 Czerwca 70) oraz na godzinę przed koncertem w kasie sali koncertowej.