Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

KULTURA

Goście Teatru Resursa

czwartek, 31 marca 2022 15:41 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Resursa Obywatelska w Radomiu zaprasza w najbliższy piątek, 1 kwietnia o godz. 19.00, na spektakl Teatru T.C.R. z Tychów pt. "Disco Mori".

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu- "Goście Teatru Resursa". Raz w miesiącu, na deskach naszego ośrodka prezentować się będą najlepsze teatry amatorskie oraz offowe z naszego kraju.
Będzie to doskonała okazja do poznania nowych środków wyrazu w sztuce aktorskiej oraz materii scenicznej, a także zaobserwowania nowych, często eksperymentalnych relacji tworzonych między aktorami a publicznością.

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. została powołana do życia w kwietniu 2011 roku przez Piotra Kumora w trakcie trwania Tyskich Spotkań Teatralnych. Skład grupy to zgrany zespół zainteresowany tworzeniem, w każdym tego słowa znaczeniu.

Spektakl „Disco mori” to próba zadania niewygodnych pytań, o to czy prawda jest nam potrzebna do szczęścia. Teatr T.C.R. penetruje ciemne zakamarki ulicy rzeczywistości, by tym razem dotrzeć do wyśmiewanego w kręgach kultury wysokiej świata muzyki disco polo, który coraz śmielej rozpycha się w naszej rzeczywistości. Prosta radość muzyki chodnikowej zderzona jest z dramatem głównego bohatera – bożyszcza tłumów – Jarco Polo, postawionego przed ścianą drastycznych wyborów, z których każdy gorszy jest od następnego.