Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

Kino

Kameralne Lato: Trwa nabór na warsztaty pitchingowe

sobota, 18 czerwca 2022 17:37 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

To ostatnia szansa, żeby zgłosić się na warsztaty pitchingowe w ramach Kameralnego Lata. Nabór tylko do 20 czerwca!

Warsztaty "SCRIPTMARKET.PRO" to szansa dla debiutantów do zaprezentowania swoich scenariuszy, czy projektów filmowych przed gronem doświadczonych producentów.

Pitchingi odbędą się w czwartek 7 lipca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu.

Wśród ekspertów znajdą się między innymi:

Izabela Kiszka-Hoflik – założycielka IKH Pictures Promotion, firmy specjalizującej się w międzynarodowej sprzedaży i promocji filmów oraz IKH Pictures Production sp. z o.o. zajmującej się produkcją filmową. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Jedna z założycielek Stowarzyszenia Kobiet Filmu.

Julia Gniadecka – producentka odpowiedzialna za rozwój contentu międzynarodowego. W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures, czy Paramount Pictures. Pracowała na planach filmowych w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz w Chile.

Krystyna Kantor – producentka w firmie SHIPSBOY specjalizująca się we współpracy z zagranicznymi koproducentami. Jako kierowniczka produkcji i producentka zrealizowała także paręnaście filmów krótkometrażowych.

Marta Szarzyńska – producentka i założycielka firmy KINHOUSE Studio. Laureatka nagrody za Najlepszy Debiut Producencki ufundowanej przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za film „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego.

Preselekcji projektów do udziału w pitchingach dokona Komisja Kwalifikacyjna, w skład której wejdą: Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Koordynator Sekcji SCRIPTMARKET.PRO oraz przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia FILMFORUM.

Termin zgłoszeń mija 20 czerwca, a wyniki prac komisji zostaną opublikowane do 24 czerwca.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.