Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

KULTURA

Sukces orkiestry Grandioso

wtorek, 02 sierpnia 2022 08:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb Orkiestra Grandioso
Elżbieta Warchoł

Wielki sukces Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso podczas Światowego Konkursu Muzycznego w Kerkrade w Holandii. Młodzież z Radomia podczas Parady Marszowej oraz Musztry Paradnej zajęła czwarte miejsca, dziewiąte w kategorii koncertu.

W Paradzie Marszowej Grandioso zdobyło 23 punkty więcej niż 5 lat temu, podczas ostatniej Olimpiady. Młodzież poprawiła także wynik Show o 15 punktów, a koncert o 2 punkty. W koncercie za wybrany repertuar orkiestra otrzymała aż 79,5 punktów. Wyniki są też lepsze niż cztery tygodnie temu na Mistrzostwach Europy.

Wracamy z ogromnym bagażem doświadczeń, które będą procentować w przyszłości- napisał na Fb Dariusz Krajewski, dyrektor Orkiestry Grandioso. Ogromny wysiłek prób i wyrzeczenia się opłaciły, o naszym poziomie świadczą dwa złote medale i jeden srebrny!

Światowy Konkurs Muzyczny w Kerkrade trwał przez cały lipiec. Konkurencje były rozgrywane w każdy weekend. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 200 orkiestr z całego świata, w tym około 20 tysięcy muzyków. World Music Contest to konkurs, w którym uczestniczą orkiestry zawodowe i amatorskie z dużym doświadczeniem.

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Powstała w 1978 roku. Skupia młodzież w wieku 10-25 lat. Na swoim koncie ma wiele krajowych i międzynarodowych sukcesów. 

Tag: