Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

KULTURA

Niedziela na Rynku. Podwórkowe porządki

środa, 03 sierpnia 2022 12:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska
Elżbieta Warchoł

„Podwórkowe porządki”, czyli ekologia i wszystko, co z nią związane, to hasło czwartego już spotkania w ramach cyklu „Niedziele na Rynku”.

Resursa Obywatelska zaprasza całe rodziny przede wszystkim na interaktywny spektakl ekologiczny Grajmy w zielone w wykonaniu kompanii artystycznej Mozaika. Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, zarówno duzi, jak i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. W przedstawieniu podejmowane są ważne ekologiczne kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Podczas pikniku odbędą się również warsztaty, zabawy i animacje związane z ochroną przyrody. Organizatorzy zaplanowali także zbiórkę elektrośmieci. Można zatem przynieść lub przywieźć zepsute, nieużywane urządzenia czy narzędzia elektryczne i elektroniczne (działające na prąd lub baterie) – nawet te wielkogabarytowe. Zaprasza Katarzyna Jagiełło z Resursy:

Przypomnijmy, ideą wakacyjnego cyklu „Niedziel na Rynku” jest powrót do czasów dziecięcego świata, w których atrakcją było wspólne, kreatywne wymyślanie zabaw, gry w zbijaka, berka, klasy, kapsle, podchody i wiele innych odbywających się na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Do tej pory odbyły się trzy tematyczne spotkania. Atrakcją pierwszego były Parkatoniki (mobilne skrzynki teatralne), drugiego – pumptrack i miasteczko ruchu drogowego, trzeciego – spotkanie z Archeologicznymi Warsztatami oraz radomskimi kolekcjonerami. Podczas ostatniej „Niedzieli na Rynku”, 14 sierpnia Resursa Obywatelska zaprasza na spotkanie z Heweliuszami Nauki – duetem, który z pasją i pomysłowością wprowadzi wszystkich w świat tej właśnie dziedziny. Resursa Obywatelska zaprasza na radomski Rynek w niedzielę, 7 sierpnia, od  godz. 14:00 do 19:00. Wstęp jest wolny.