Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

Kultowa baśń Marii Konopnickiej do zobaczenia w Kozienicach

poniedziałek, 26 września 2022 11:08 / Autor: Kamil Zapora
fot: Teatr Nie Teraz
Kamil Zapora

W niedzielę 2 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zobaczymy spektakl „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” na podstawie znanej baśni napisanej przez Marię Konopnicką.

Spektakl, który zobaczymy w niedzielę 2 października o godzinie 10:00 w CKA powstał w Ośrodku Praktyk Artystycznych DOM LUDOWY w Maszkienicach we współpracy Teatru Nie Teraz z Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Tę, jakby tolkienowską historię dla dorosłych i dla dzieci, opowiadają aktorzy oraz animowane przez nich lalki i marionety. Jest również wyśpiewana na wiele głosów, dźwięków, a wpisana w bajeczną scenografię, fantazyjne kostiumy i grę kolorowych świateł. Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 5 roku życia. Wstęp jest wolny, lecz obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Liczba miejsc ograniczona. Występ objęty częściową rezerwacją.

Przedstawienie „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” realizowane jest w ramach projektu "Ej , wy dziatki! Czy wy wiecie, jak bywało niegdyś w świecie?" - Konopnicka niesztampowo, na którego realizację kozienicka Biblioteka uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt objęty jest patronatem Radia Plus Radom.