Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

O Krasnoludkach i o Sierotce Marysi w Kozienicach

niedziela, 02 października 2022 13:02 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zobaczyliśmy kultową baśń Marii Konopnickiej w interpretacji Teatru Nie Teraz z Tarnowa. Było to finałowe przedsięwzięcie trwającego od pół roku projektu Biblioteki Gminy Kozienice.

- Baśń „O krasnoludkach i Sierotce Marysi” Marii Konopnickiej ma przede wszystkim uporządkowaną hierarchię wartości, z którą dzisiejszy świat ma tak wiele kłopotów - mówi Tomasz Antoni Żak – dyrektor Teatru Nie Teraz i reżyser przedstawienia, z którym rozmawialiśmy jeszcze przed spektaklem. Całość rozmowy o kultowej już wśród Polaków baśni usłyszycie poniżej:

Wybór utworu, który dzisiaj zobaczyliśmy na scenie CK-A nie był przypadkowy – w tym roku mija 180 lat od urodzin Marii Konopnickiej. W związku z tym Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice od pół roku realizuje projekt zatytułowany "Ej, wy dziatki czy wy wiecie, jak bywało niegdyś w świecie?", który dzisiaj miał swój finał. Bibliotekarki Monika Latkowska oraz Anna Paduch podsumowały ostatnie sześć miesięcy wytężonej pracy na rzecz lokalnej społeczności:

Dyrektor kozienickiej Biblioteki Monice Pióreckiej zależy, aby wychodzić naprzeciw swoich czytelników i aktywnie zachęcać ich do sięgania po książki, dlatego podobne inicjatywy na pewno będą kontynuowane w przyszłości:

Projekt Biblioteki w Kozienicach uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego patronem medialnym było Radio Plus Radom.