Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

Kozienice

Kolejne spotkanie w Kozienickim Klubie Podróżnika

środa, 19 czerwca 2024 17:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. BP Gminy Kozienice
Kamil Zapora

17 czerwca odbyło się drugie spotkanie autorskie Kozienickiego Klubu Podróżnika, który jest jedną z inicjatyw oddolnych wybranych do realizacji w projekcie pt. „Z biblioteką jak z obrazem – sztuka i tradycja”. Autorami projektu są Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski.

To spotkanie było niezwykłe, bo to właśnie z Olą i Arkiem spotkała się kozienicka publiczność. Ta para podróżników, czyli Stones on Travel to autorzy książki "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady", opowiadającej o ich poprzedniej długodystansowej wędrówce.

Podczas spotkania przemierzyli 3322 kilometry, idąc polnymi ścieżkami, drogami szybkiego ruchu i górskimi szlakami, a co najważniejsze poznali nowe oblicza atrakcji turystycznych oraz mniej znane perełki polskiej turystyki. Podróżnicy Polskę przydrożną eksplorowali w blisko 40-stopniowym upale i strugach kilkutygodniowych deszczów. Towarzyszyły im 144 osoby, które na kilka godzin lub dni przyłączyły się do marszu. Wśród nich było 19 osób z PTTK Kozienice, które dojechały do Oli i Arka do Okuninki i przeszły wspólnie z nimi odcinek po Sobiborskim Parku Krajobrazowym, jak się okazało niektórzy z nich byli wśród publiczności.

W spotkaniu udział wzięła wicestarosta powiatu kozienickiego Joanna Czechyra, a licznie przybyła publiczność pokazała, że Kozienice lubią podróże.

Spotkanie jest częścią realizowanego przez kozienicką bibliotekę projektu BLISKO pt. „Z biblioteką jak z obrazem- sztuka i tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.