Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Koncerty

Fanfara Awantura przy zamku w Opocznie

sobota, 09 września 2023 22:18 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Za nami ósma edycja Festiwalu Opoczno Folk Attack.

Festiwal Opoczno Folk Attack zakłada konfrontowanie tradycyjnej muzyki ludowej regionu opoczyńskiego z zespołami, które czerpią swoje inspiracje z folku, często z różnych stron świata. Tak było również i w tym roku, podkreśla Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie. Wyjaśnia, że obok uznanej Kapeli Romana Wojciechowskiego, która wykonuje tradycyjną muzykę ludową regionu opoczyńskiego wystąpiła znana na scenie folkowej w kraju Fanfara Awantura.

Jak podkreśla Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, na scenie wystąpiła też młodzież pod kierunkiem Kamili Biniek-Kaczorowskiej. Młodzi ludzie doskonali swoje muzyczne pasje na specjalnych warsztatach, które mogły zostać przeprowadzone dzięki funduszom norweskim pozyskanym przez Gminę Opoczno.

Po młodzieży na festiwalowej scenie zaprezentowała się Kapela Romana Wojciechowskiego w składzie: Roman Wojciechowski, Radosław Biniek i Bogusław Lipski. Muzycy wystąpili z tradycyjnym repertuarem, zagrali oberki, walczyki i polki regionu opoczyńskiego.

Gwiazdą wieczoru był zespół Fanfara Awantura, który czerpie swoje inspiracje m.in. z muzyki cygańskiej i bałkańskiej. - Zespół nasz pochodzi głównie z Poznania. Gramy od 2010 roku przede wszystkim na instrumentach dętych, ale i perkusji - informuje Michał Fetler.