Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski

RADOM

Udany turniej tancerzy z Radomia

sobota, 05 grudnia 2015 14:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Tancerze z CMG Radom wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych Donau Cup 2015, który został zorganizowany przez Klub FCP Perchtoldsdorf w Wiedniu.
Od wielu lat turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem i gromadzi najlepsze formacje, gdyż uważany jest jako przedsmak Mistrzostw Świata. W tym roku wzięło w nim udział ponad 34 formacje latynoamerykańskie i standardowe z Austrii, Czech, Węgier czy Niemiec.

Polskę reprezentowało 10 zespołów, w tym CMG i CMG Kids z Radomia, przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Radom. W roku ubiegłym CMG Radom startowało w kategorii Hobby Liga (do 15. roku życia) i zdobyło pierwsze miejsce, zwyciężając jednocześnie całe zawody.

W tym roku, trenerzy postawili poprzeczkę bardzo wysoko i zgłosili aktualnych dwukrotnych Mistrzów Polski federacji PTT i PFTS, a jednocześnie Mistrza Zala Open 2015 (Węgry, październik 2015), do tzw. B-Ligi, gdzie młodzi tancerze (13-14 lat) tańczyli z dorosłymi formacjami, zdobywając 5 miejsce. Debiut był jak najbardziej udany, ponieważ CMG Radom pokonało 5 dorosłych zespołów, a na zmianę kategorii wiekowej nie odważył się żaden inny zespół z Polski.

W turnieju zadebiutowała formacja "CMG Kids" w składzie ośmiu par. Najmłodsi tancerze zajęli szóste miejsce w kategorii Hobby. -

Gratulujemy udanego występu naszym tancerzom. Jesteście wielcy i pokazaliście kunszt i klasę, jaką zawsze prezentowała Szkoła Tańca CMG. Jesteście prawdziwą wizytówką naszego miasta, promujecie to, co jest najlepsze w Radomiu. Sprawiacie, że Radom znowu staje się kolebka tańca, tak jak przed laty, a siła i precyzja jest w was - powiedziała Katarzyna Sławińska, mama tancerki z CMG Radom.