Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

PiS: al. Wojska Polskiego to prezent dla mieszkańców Radomia

piątek, 29 grudnia 2017 11:50 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

- To jest wielki sukces nasz i wielki prezent dla mieszkańców Radomia i regionu radomskiego - mówi poseł Wojciech Skurkiewicz o pozyskaniu 93 mln zł z budżetu państwa na przebudowę al. Wojska Polskiego. Poseł PiS zaapelował również do prezydenta Radomia, żeby "nie zepsuł tego" i zrealizował inwestycję.

Wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała wczoraj promesę rządową, która zakłada przeznaczenie 93 milionów złotych z budżetu państwa na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Żołkiewskiego.

- Działając w grupie, działając w drużynie udało nam się osiągnąć coś, co jeszcze kilka czy kilkanaście miesięcy temu wydawało się nieosiągalne. To jest bez wątpienia wielki sukces drużyny Prawa i Sprawiedliwości. 93 miliony 120 tysięcy złotych w perspektywie nabliższych trzech lat na budowę al. Wojska Polskiego to jest wielki sukces nasz i wielki prezent dla mieszkańców Radomia i regionu radomskiego - mówi poseł Wojciech Skurkiewicz.

Poseł Skurkiewicz zaapelował do prezydenta Radosława Witkowskiego, żeby zrealizował inwestycję i "nie zepsuł tego".

Poseł Anna Kwiecień podkreśliła zasługi rządu, że udało się znaleźć środki na dofinansowanie.

Poseł Andrzej Kosztowniak dodał, że rząd Platformy Obywatelskiej przez 8 lat u władzy nie dał żadnych pieniędzy dla Radomia.

Jak już informowaliśmy, wojewoda mazowiecki wydał w grudniu pozwolenie na budowę alei Wojska Polskiego w Radomiu. To miejski fragment drogi krajowej numer 9. Według kosztorysu przebudowa ma kosztować około 120 milionów złotych. 93 miliony złotych z budżetu państwa mają być uzupełnione pieniędzmi z budżetu miasta.

Projekt przebudowy al. Wojska Polskiego ma zakończyć się w 2020 roku. Pieniądze będą przekazywane z budżetu państwa w trzech transzach.