Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Uroczyście o Józefie Grzecznarowskim

wtorek, 04 września 2018 18:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. commons.wikimedia.org
Weronika Chochoł

We wtorek, 11 września odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej poświęcona Józefowi Grzecznarowskiemu - honorowemu obywatelowi Radomia.

Wniosek o nadanie Józefowi Grzecznarowskiemu honorowego obywatelstwa Radomia przegłosowany został przez radnych na początku lipca tego roku (więcej tutaj). We wtorek w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczony zostanie medal i dyplom potwierdzający nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta Radomia Józefowi Grzecznarowskiemu. Po tym przyjdzie czas na wystąpienia okolicznościowe. - Na sesję zaproszona została rodzina prezydenta Józefa Grzecznarowskiego. Wszystko odbędzie się w taki sposób, jaki powinno - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu - Dariusz Wójcik:

Zanim honorowe obywatelstwo zostało nadane Józefowi Grzecznarowskiemu, wnioskodawcy pojawiali się na posiedzeniach Rady Miejskiej. Na sesji były również córki prezydenta Grzecznarowskiego, które nie kryły żalu z przesuwania tego punktu na kolejne posiedzenia. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w przyszły wtorek, 11 września o godz. 15.00 w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Radomiu przy ul. Moniuszki 9.

Zapraszamy do nas: