Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

RADOM

Zamiast czekać, wolą działać

wtorek, 19 lutego 2019 14:04 / Autor: Monika Nowakowska
foto:pixabay.com
Monika Nowakowska

Zdobywają doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą w znalezieniu dobrej pracy - 10 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu znalazło się w gronie finalistów ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Olimpiadę, której organizatorem jest Fundacja SocialWolves popierają najwięksi pracodawcy.

"Zwolnieni z Teorii" to pierwsza w Polsce praktyczna i zespołowa platforma dla studentów i uczniów szkół średnich do tworzenia własnych projektów społecznych. Uczniowie w całym kraju realizują projekty i przez praktykę uczą się zarządzania nimi, współpracy oraz motywowania. Na koniec zdobywają honorowane na całym świecie certyfikaty z zarządzania Project Management Institute.

Najlepsze projekty otrzymują dodatkowo nominację do "Złotych Wilków" - nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Ich laureaci wybierani są przez kapitułę składającą się z uznanych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.

Projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która nie tylko zmienia otoczenie na lepsze, ale również pomaga rozwijać swoje pasje. Może dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej czy sztuki. Projekt może też odpowiadać na problem społeczny w danym otoczeniu - np. być biegiem charytatywnym czy kampanią przeciw wandalizmowi w internecie.

Uczniowie ZST w Radomiu postanowili stworzyć stronę internetową ułatwiającą transport do i ze szkoły. Posiadacz samochodu mógłby zabierać swoim autem osoby, które podróżują tą samą trasą. Kolejny pomysł, to opracowanie lektur szkolnych w formie e - booków, z których mogliby korzystać uczniowie szkół średnich i uczelni wyższych z całej Polski - mówi uczeń Dominik Szpilski:

-  Udział w programie to same korzyści - mówi uczeń ZST Daniel Obłąk:

- Skompletowanie grupy nie było łatwe, ale się udało. Wierzę w ich potencjał i bardzo im kibicuję - mówi opiekun grupy Tomasz Magnowski:

Projekt musi być gotowy do 29 marca. Uczniowie już szukają partnerów i sponosrów, którzy zechcieliby wesprzeć ich działania. Jednym z pomysłów promowania portalu będzie uruchomienie stanowiska 12.03 na Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych.

Partnerami olimpiady są m.in. The Coca Cola Foundation, Bank Zachodni WBK, Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności.