Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

RADOM

Mózg. Jak tu ... BYĆ? Wystawa interaktywna dla młodzieży

poniedziałek, 05 lutego 2024 19:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Interaktywną wystawę pt: Mózg. Jak tu ... BYĆ? można do 13 lutego 2024 roku zwiedzać w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Przy okazji można także zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.

Wystawa interaktywna poświęcona możliwościom ludzkiego mózgu organizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu już po raz 14. W tym roku towarzyszy jej hasło: MÓZG. Jak tu ... BYĆ?  

W tym roku poruszane są zjawiska, które dotykają młode pokolenie pod wspólnym hasłem: Jak tu ... BYĆ? - mówi organizator wystawy Tomasz Magnowski. W programie wystawy: kontakt z darkweb'em, obrona prywatności przed hackerami, osamotnienie, nieumiejętność pracy w grupie, antynauka – (wiara celebrytom, a nie naukowcom), nieumiejętność w zarządzaniu czasem, brak motywacji do działania i planowania. Specjalnym stanowiskiem wystawy będzie demo programu przeciwdziałania atakom hakerskim firmy Company Un Hacked i grupy Vrtraining.cloud. Wcielając się w rolę hakera uczniowie rozszyfrują sposób pracy oszustów - zapowiada organizator wystawy Tomasz Magnowski:

Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska:

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Anna Kwiatkowska:

Wśród propozycji tegorocznej wystawy jest np.: stanowisko z okularami VR z demo wersją programu do przeciwdziałania atakom hakerskim, o którym opowiadały Olga Ślifirczyk i Julia Pyrka:

Jakub Zbyrek i Przemysław Bilski prezentowali możliwości dotyczące współpracy między osobami. Trzeba wspólnie ułożyć piramidę przy użyciu elektromagnesów:

Wystawa potrwa do 13 lutego 2024 r. wejścia co godzinę od 9:00 do 14:00 włącznie. Adresatami wystawy są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych. Czas zwiedzania wystawy – 60 minut. Równolegle z wystawą można zwiedzić Zespół Szkół Technicznych – około 30 minut.

Rejestracja: https://zst-radom.edu.pl/mozg-2024/.