Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Dzień bez samochodu w WORD

niedziela, 22 września 2019 19:16 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Konkursy, pokazy, atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W niedzielę, 22 września Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprosił na dzień otwarty. 

To już kolejna niedziela, kiedy WORD otwiera swoje drzwi (i bramy) dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić, a jednocześnie poznać ośrodek. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: od pokazów, przez konkursy, po możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą. Można było skorzystać z symulatora dachowania, pokonać tor przeszkód w "alkogoglach", przekonać się, czy przejazd po łuku to formalność czy najtrudniejszy punkt podczas egzaminu na prawo jazdy. Ci, którzy w niedzielę wybrali się do WORD-u chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji:

Celem imprezy jest pokazanie Ośrodka od kuchni i przekonanie mieszkańców, że WORD to - wbrew pozorom - przyjazne miejsce. - Do tej pory byliśmy źle odbierani, chcemy to zmienić - wyjaśnia Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu: 

 

Podczas Dnia Otwartego WORD w Radomiu odbyło się pięć konkursów, quizów i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy mierzyli się z rowerowym torem przeszkód, miernikiem czasu reakcji, puzzlami w kształcie znaków drogowych i alkogoglami. Zorganizowany został również konkusr na najlepszy wynik próbnego egzaminu teoretycznego. W tej kategorii najlepszy był Kacper Przygaliński: 

 

- Należy podkreślić, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi szereg takich akcji, które mają na celu uświadomienie konieczności bezpiecznych zachowań użytkowników ruchu drogowego - podkreśla Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego:

 

- Trzeba nauczyć się zasad bezpiecznego korzystania z dróg, ale to wszystko jest dla dobra uczestników ruchu drogowego - podkreśla Ilona Jaroszek - dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej: 

  

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po krótkiej wakacyjnej przerwie wraca ze swoją działalnością do przedszkoli i szkół z kampaniami "Widoczny i bezpieczny przedszkolak" oraz "Wyprawka Pierwszoklasisty". Akcje inaugurujące działania w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się w czwartek, 26 września w Przedszkolu Publicznym nr 13 w Radomiu i w piątek, 27 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 również w Radomiu.