Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Małgorzata Maria Alacoque, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Dzień bez samochodu w WORD

Wiadomości z Radomia.

Dzień bez samochodu w WORD

22 wrzesień 2019 / Tekst

Konkursy, pokazy, atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W niedzielę, 22 września Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprosił na dzień otwarty. 

Dzień bez samochodu w WORD
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

To już kolejna niedziela, kiedy WORD otwiera swoje drzwi (i bramy) dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić, a jednocześnie poznać ośrodek. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: od pokazów, przez konkursy, po możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą. Można było skorzystać z symulatora dachowania, pokonać tor przeszkód w "alkogoglach", przekonać się, czy przejazd po łuku to formalność czy najtrudniejszy punkt podczas egzaminu na prawo jazdy. Ci, którzy w niedzielę wybrali się do WORD-u chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji:

Celem imprezy jest pokazanie Ośrodka od kuchni i przekonanie mieszkańców, że WORD to - wbrew pozorom - przyjazne miejsce. - Do tej pory byliśmy źle odbierani, chcemy to zmienić - wyjaśnia Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu: 

 

Podczas Dnia Otwartego WORD w Radomiu odbyło się pięć konkursów, quizów i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy mierzyli się z rowerowym torem przeszkód, miernikiem czasu reakcji, puzzlami w kształcie znaków drogowych i alkogoglami. Zorganizowany został również konkusr na najlepszy wynik próbnego egzaminu teoretycznego. W tej kategorii najlepszy był Kacper Przygaliński: 

 

- Należy podkreślić, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi szereg takich akcji, które mają na celu uświadomienie konieczności bezpiecznych zachowań użytkowników ruchu drogowego - podkreśla Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego:

 

- Trzeba nauczyć się zasad bezpiecznego korzystania z dróg, ale to wszystko jest dla dobra uczestników ruchu drogowego - podkreśla Ilona Jaroszek - dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej: 

  

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po krótkiej wakacyjnej przerwie wraca ze swoją działalnością do przedszkoli i szkół z kampaniami "Widoczny i bezpieczny przedszkolak" oraz "Wyprawka Pierwszoklasisty". Akcje inaugurujące działania w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się w czwartek, 26 września w Przedszkolu Publicznym nr 13 w Radomiu i w piątek, 27 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 również w Radomiu.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY