Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

RADOM

MPK gotowe na przyjęcie autobusów elektrycznych

środa, 09 października 2019 12:29 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MPK/Radom
Monika Nowakowska

Na terenie zajezdni MPK przy ul. Wjazdowej w Radomiu stanęła stacja ładowania zajezdniowego autobusów elektrycznych. Urządzenie dostosowane jest do jednoczesnego ładowania 30 elektrobusów przez 24 godziny na dobę.

Pierwszych 10 autobusów elektrycznych, które w połowie przyszłego roku zasilą flotę MPK zakupionych zostało przez Gminę Miasta Radomia w ramach projektu „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego”. Gmina Miasta Radomia otrzymała na ten cel ponad 55 mln złotych unijnego dofinansowania.

W ramach inwestycji zmodernizowana zostało istniejąca infrastruktura energetyczna na terenie zajezdni oraz doprowadzone zasilanie rezerwowe do stacji tankowania CNG. Koszt całej inwestycji to 613 tys. złotych netto.

Prace trwały 2 miesiące. Wykonała je radomska firma „EURO-INSTAL” Remigiusz Molga.

Autobusy mają już imiona

Choć autobusy elektryczne wyjadą na ulice Radomia dopiero w przyszłym roku, to internauci w głosowaniu już wybrali dla nich imiona. Spośród finałowej 20-tki wyłonionej przez komisję konkursową z ponad 130 nadesłanych propozycji, głosujący zdecydowali, żebędą one nosiły nazwy: NIEDYMEK, ELEKTRYCZEK, WOLTEK, NAPRĄDEK, ISKRA, BATEREK, ENERGICZEK, AMPEREK, EKUŚ i BEZEMISJUSZ.

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do nas: