Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

RADOM

Licealiści i przedszkolaki wspólnie dla Kresowiaków

poniedziałek, 02 grudnia 2019 19:09 / Autor: Weronika Chochoł
fot. XII LO
Weronika Chochoł

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu kolejny raz zaangażowało się w akcję „Paczka na Kresy”, której organizatorem jest Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

 W tym roku - dzięki zaangażowaniu uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 udało się zebrać ponad 150 kg darów, które trafią do naszych rodaków ze Wschodu.

Co roku w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę darów, takich jak artykuły spożywcze, środki czystości, lekarstwa – mówi Jolanta Kwiecień, nauczycielka języka angielskiego w XII LO i opiekun Samorządu Uczniowskiego. – Jako koordynator akcji jestem dumna z moich podopiecznych, których działania sprawiły, że tegoroczne przedsięwzięcie cieszyło się rekordowym powodzeniem.Zebrane dary trafią do Polaków na Litwie i Białorusi. Pomocą objęte zostaną rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze, chore czy niepełnosprawne.

- Nasze liceum bardzo aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Mamy wspaniałą młodzież, której na sercu leży dobro innych ludzi. Dlatego też pamiętamy o naszych rodakach żyjących za granicą – dodaje dr Radosław Lis, dyrektor XII LO.

Wolontariusze Fundacji odwiedzili w ostatnich latach ponad pięć tysięcy polskich rodzin żyjących na Kresach. W tym roku na Litwę pojadą także uczniowie XII LO, którzy osobiście przekażą zebrane dary osobom najbardziej potrzebującym.

Zapraszamy do nas: