Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Jest laboratorium, są pracownicy - brakuje "tylko" sprzętu. Trwa zbiórka na analizator dla MSS

środa, 08 kwietnia 2020 09:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (DarkoStojanovic)
Weronika Chochoł

Około czterystu tysięcy złotych kosztuje analizator, który umożliwiłby wykonywanie testów na koronarirusa na miejscu - w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. 

Na pomysł zorganizowania zbiórki wpadły dwie radomianki, które chcą pozostać anonimowe. - Tu nie chodzi o to, żeby promować siebie, ale żeby zrobić coś dobrego dla miasta, dla nas wszystkich - mówi jedna z pań. 

Pomysł zrodził się po rozmowie z przedstawicielami szpitala, okazało się bowiem, że placówka jest gotowa do wykonywania testów na miejscu - szpital ma laboratorium i wykształconą kadrę - doktorów, diagnostów laboratoryjnych, techników - która mogłaby testy przeprowadzać. Jedynym, ale jakże znaczącym brakiem jest brak odpowiedniego urządzenia. Jego koszt to około 400 tys. zł, a jego wartość - bezcenna. Dzięki analizatorowi do oznaczania koronawirusa metodą PCR możliwe by było przeprowadzanie testów na koronawirusa na miejscu - nie trzeba by było wysyłać pobranych próbek do innych miast. Byłoby sprawniej, a co najważniejsze - szybciej. 

- Przyłbice, maseczki, środki dezynfekcyjne - radomianie w tej trudnej sytuacji nie raz pokazali, że potrafią pomagać. Zróbmy to jeszcze raz! - zachęca współorganizatorka akcji: 

  

Wpłat można dokonywać na konto: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny sp. z o.o., ul. J. Aleksandrowicza 5, 26-617 Radom, w opisie przelewu należy określić przeznaczenie: „Radom pomaga". Numer konta bankowego: 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548. 

Zapraszamy do nas: