Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Bezpłatne parkowanie w mieście utrzymane. Do najbliższej sesji?

wtorek, 26 maj 2020 10:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radomscy radni nie zgodzili się na przywrócenie opłat za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Kierowcy za parkowanie nie płacą już od końca marca. 

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu została zawieszona 23 marca. Decyzja spowodowana była rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o zawieszeniu strefy w odpowiedź na apel ministerstwa oraz troskę o zdrowie mieszkańców Radomia.

- W związku z podejmowanymi przez Radę Miejską decyzjami związanymi z odmrażaniem gospodarki oraz przywracaniem normalnego funkcjonowania urzędów administracji rządowej czy samorządowej, zasadne jest podjęcie decyzji w sprawie przywrócenia zawieszonego funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu - mówił podczas zdalnej sesji Rady Miejskiej Dawid Puton - rzecznik Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji:

Radni stosunkiem głosów 12 do 16 nie przyjęli projektu uchwały. Jak mówi Dawid Puton, prawdopodobnie projekt trafi pod obrady na kolejnej sesji Rady Miejskiej.

W poprzednim roku w analogicznym okresie, do kasy miasta dzięki opłatom za parkowanie wpłynęło ponad 300 tys. zł.

Strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Radomiu obowiązuje od 2 stycznia 2008 i obejmuje tylko miejsca parkingowe znajdujące się w pasach drogowych. Nie dotyczy np. podwórek, placów między budynkami czy prywatnych działek. Strefa obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Zapraszamy do nas: