Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

To krok do budowy przystanku kolejowego Radom Wschodni

czwartek, 09 lipca 2020 14:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Za 30 milionów złotych wybudowane zostaną nowe rozjazdy, które zapewnią dojazd do stacji Radom Wschodni oraz sprawną i bezpieczną obsługę pociągów z Radomia, Warszawy i Dęblina.

9 lipca 2020 roku na stacji Radom podpisana została umowa o wartości 29, 5 mln złotych na budowę rozjazdów na stacji Radom. Inwestycja zapewni sprawny dojazd do przystanku Radom Wschodni od strony stacji Radom, Warszawa i Dęblin. W uroczystości wziął udział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel:

Z postępu prac na linii kolejowej numer 8 oraz przy budowie radomskiego lotniska na Sadkowie cieszy się wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

Prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ireneusz Merchel:

Poseł Anna Kwiecień dziękowała za ważną inwestycję dla mieszkańców Radomia:

Wykonawcą zadania jest Zakład Robót Komunikacyjnych - DOM w Poznaniu. Podstawowy zakres prac zostanie wykonany do końca października. Zamontowane zostaną dwa rozjazdy. Specjalny układ łukowy zostanie dostarczony na plac budowy w gotowych blokach, co ułatwi i przyspieszy jego montaż. Zabudowa pozostałych rozjazdów nastąpi w kolejnym etapie prac.

W kwietniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na nowy przystanek Radom Wschodni. Peron wyspowy będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. Schody ruchome i winda zostaną wybudowane przez miasto podczas przebudowy wiaduktu drogowego na ulicy Żeromskiego. Na przystanku będą mogły się zatrzymywać pociągi regionalne i dalekobieżne.

Zapraszamy do nas: