Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

RADOM

Sukces pierwszych absolwentów Wydziału Prawa i Administracji

sobota, 10 października 2020 18:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad połowa absolwentów prawa na Wydziale Prawa i Administracji UHT dostała się na wybrane przez siebie aplikacje. W piątek, 9 października odbyło się spotkanie władz dziekańskich wydziału z najlepszymi studentami. 

W 2014 r. w Katedrze Prawa został uruchomiony kierunek studiów "Prawo w działalności gospodarczej", studia I stopnia o profilu praktycznym. Rok później, staraniami pracowników Katedry, studenci mogli zgłębiać tajniki "Prawa". W kwietniu 2016 roku Wydział Nauk Ekonomicznych UTH zmienił nazwę na Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych. Natomiast w ubiegłym roku w ramach przekształcenia w wydział Katedry Prawa oraz Katedry Nauk Społecznych powstał Wydział Prawa i Administracji.

W roku akademickim 2019/2020 studia na Wydziale Prawa i Administracji ukończyło w sumie 40 pierwszych absolwentów. Na wymarzone aplikacje dostało się 10 absolwentów prawa czyli aż 60 procent osób, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu. - Myślę, że to dowód na to, że mała uczelnia też może odnosić sukcesy - nasi studenci to udowodnili - mówi dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH - dziekan Wydziału Prawa i Administracji UTH w Radomiu: 

Jeśli chodzi o wybierane przez absolwentów specjalizacje, to zwyciężyła aplikacja adwokacka, którą wybrało 6 osób. Dwie osoby dostały się na aplikację notarialną i po jednej na komorniczą i radcowską. 

Pozytywny wynik egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką uzyskał Mateusz Nagrodzki, który zdecydował się jednak odłożyć aplikację i skupić się na dalszym zdobywaniu wiedzy: 

Katarzyna Szot dostała się na wymarzoną aplikację notarialną. - Trzeba po prostu lubić prawo. To dziedzina, która musi interesować, ponieważ cały czas trzeba się dokształcać - zauważa po pięciu lat studiów: 

Mateusz Kiraga zdecydował się na aplikację radcy prawnego. - Uważam, że to przyszłościowy zawód. Jestem zadowolony z wyniku, jaki uzyskałem, ale również z tego, że mogłem pomóc wypromować uczelnię. Mam nadzieję, że inne miasta zauważą nasz sukces - podkreśla wspominając "zarwane noce" - nie tylko w czasie sesji: 

Na aplikację komorniczą dostała się Adrianna Serewiś. - Wysiłek jest wart sukcesów i duma, którą się czuje po zobaczeniu wyników pozytywnych jest przeogromna! - mówi absolwentka i podkreśla, że do jej sukcesu przyczyniła się uczelnia: 

W spotkaniu udział wzięli również studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mocno angażowali się na rzecz rozwoju wydziału. Podziękowania i upominki odebrali z rąk prof. Joanny Smarż - dziekana WPiA, dr. Pawła Świtala  - prodziekana Wydziału oraz ks. dr. Wojciecha Wojtyły z Katedry Teorii i Historii Prawa.