Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

RADOM

Zabiegi planowe na Józefowie będą odwołane?

środa, 21 października 2020 14:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (sansit)
Weronika Chochoł

Opóźnione lub odwołane zabiegi planowe oraz trudniejszy dostęp do opieki zdrowotnej. Szpital na radomskim Józefowie znów może się przepełnić. To w związku z decyzją wojewody o przygotowaniu 200 łóżek dla pacjentów z COVID-19 w miejskiej lecznicy przy Tochtermana.

"Covidowe" łózka w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wyznaczone będą na oddziałach: Wewnętrznym, Kardiologicznym z Pracownią Elektroterapii, Neurologicznym, Udarowym, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Obserwacyjno- zakaźnym, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Chirurgii Szczękowo- Twarzowej, Dziecięcym, Oddział Urazowo-Ortopedycznym, Urologicznym z Pracownią Litotrypsji oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Oznacza to, że działalność tych oddziałów zostanie zawieszona. 

Sytuacji sprzed kilku miesięcy obawia się tym samym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie. - Decyzją wojewody mazowieckiego Radomski Szpital Specjalistyczny stał się na nowo de facto szpitalem jednoimiennym. Tym samym nasz szpital będzie musiał obsługiwać nawet kilkaset tysięcy osób. Na barkach naszego szpitala znów będzie spoczywać obowiązek leczenia chorych na wszystkie inne schorzenia niż zakażenie koronawirusem. Opóźnione lub odwołane zostaną zapewne zabiegi planowe - mówi Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. 

Zdaniem władz i personelu szpitala, decyzja wojewody o wydzieleniu 200 miejsc w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym jest nietrafiona i odbije się rykoszetem na całej radomskiej służbie zdrowia i pacjentach. - Mamy świadomość, że epidemia rozwija się bardzo dynamicznie, skala zachorowań jest bardzo niepokojąca i zapewnienie łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest niezbędna. Istnieją jednak innego rodzaju możliwości działania - dodaje Karolina Gajewska: 

 

 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Do tematu będziemy wracać.