Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

RADOM

Dwa nowe punkty poboru wymazów w Radomiu, w planach uruchomienie kolejnego

środa, 21 października 2020 15:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

Już nie tylko przy szpitalu na Józefowie, ale również w przychodniach przy ulicach Prażmowskiego i Królewskiej będzie można pobrać wymazy do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Mazowiecki NFZ rozważa także uruchomienie czwartego punktu pobrań w mieście. 

Radom szczepienia

Do tej pory bezpłatne testy można było zrobić jedynie w punkcie przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Od dziś (środa, 21 października) przebadać się pod kątem koronawirusa można również w przychodni przy ul. Beliny Prażmowskiego 33a. W środę jest to możliwe jeszcze do godz. 18.00, natomiast w czwartek mazowiecki NFZ poda zaktualizowane godziny funkcjonowania punktu.

Drugi punkt - w przychodni przy ul. Królewskiej 15a - uruchomiony zostanie w czwartek, 22 października i będzie funkcjonował w godzinach od 11.00 do 17.00. 

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zamierz uruchomić również czwarty w Radomiu punkt poboru wymazów. Miałby on zacząć obsługiwać pacjentów od najbliższego poniedziałku. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących jego lokalizacji i godzin pracy. 

Jak zapewnia Piotr Kalinowski z Biura Prasowego Mazowieckiego NFZ, wymazy od osób ubezpieczonych pobierane są bezpłatnie, warunkiem jest skierowanie od lekarza rodzinnego: 

 

 

W regionie radomskim wymazy pobierane są również w Białobrzegach, Kozienicach, Lipsku, Nowym Mieście nad Pilicą, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu. Dokładne adresy, godziny otwarcia oraz listę punktów wymazowych w całym województwie mazowieckim znaleźć można tutaj