Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

RADOM

Kolejowa 8: Trwa rozbiórka torów w Radomiu [GALERIA]

czwartek, 10 grudnia 2020 16:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Na początku grudnia udało się pozyskać pozwolenie umożliwiające prowadzenie prac na terenie Radomia. Prace ruszyły pełną parą. 

Na terenie Radomia rozebrane zostały tory kolejowe, przystąpiono do budowy nasypów i odwodnienia. Prowadzone są prace przy budowie obiektów inżynieryjnych m.in. na ulicy Energetyków.

W Radomiu trwa rozbiórka torów, a na pozostałych odcinkach kolejowej ósemki na trasie Radom-Warka wręcz przeciwnie - tory są już ułożone. Tak jest na trasie Warka-Wola Bierwiecka. 

- W Dobieszynie zabudowane są wszystkie rozjazdy. Na nastawni w Dobieszynie montowane są komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym - relacjonuje Karol Jakubowski - Naczelnik Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach PKP Polskich Linii Kolejowych: 

Nad Pilicą na dwóch przęsłach stalowych mostów kolejowych są już tory. Obiekty mają po 200 metrów długości. Jedno przęsło waży wraz z wybudowanym torem waży łącznie ponad 2400 ton. Natomiast na stacji w Warce trwają prace wykończeniowe przy drugim peronie i w przejściu podziemnym. Gotowa jest również konstrukcja nowego wiaduktu drogowego - dodaje Karol Jakubowski:

Pomiędzy Czachówkiem a Warką zakończono zasadnicze prace modernizacyjne.

Jak zapewniają PKP Polskie Linie Kolejowe, Radomia do Warszawy po jednym torze mamy pojechać w połowie przyszłego roku.