Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

RADOM

Nowy ambulans dla radomskiego pogotowia

czwartek, 14 stycznia 2021 12:57 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała nowy ambulans. Został on zakupiony dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego.

Uroczyste przekazanie ambulansu odbyło się przed siedzibą Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w obecności dyrektora Piotr Kowalskiego i wicemarszałka Rafała Rajkowskiego.

Dyrektor pogotowia podkreśla, że nowy ambulans oznacza możliwość szybszego dojazdu do pacjenta, ale też daje nowoczesny sprzęt.

- Pojazdy są nowe, więc jest mniejsze zagrożenie, że gdzieś nie dotrzemy sprawnie. W trakcie dwuletniej gwarancji wszystkie naprawy są usuwane bezpłatnie. Jak nowy sprzęt, to też mniej zawodny. Będziemy dużo bezpieczniej i szybciej udzielać niezbędnej pomocy - powiedział dyrektor Piotr Kowalski.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreślił, że zakup to efekt dobrej współpracy Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i samorządu województwa mazowieckiego.

- Chcę podziękować za dobrą współpracę. Wiadomo było od dłuższego czasu, że radomskie pogotowie potrzebuje nowego sprzętu. Miałem tego pełną świadomość. To efekt zrozumienia i mojego zaangażowania, żeby uświadomić, że ratownictwo medyczne dotyczy wszystkich mieszkańców Mazowsza - powiedział wicemarszałek.

Dyrektor Piotr Kowalski mówi, że karetki muszą być co jakiś czas wymieniane, bo każdego dnia są mocno eksploatowane.

- Codziennie wyjeżdża na ulice miasta 15 zespołów ratownictwa medycznego. Do tego zabezpieczamy trzy zespoły transportu międzyszpitalnego - wylicza dyrektor.

Po uroczystym przekazaniu ambulans poświęcił ks. Mirosław Bandos, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.