Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Zaktualizowany i niezdewastowany. W Radomiu pojawił się nowy plan miasta

piątek, 15 stycznia 2021 13:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przy dawnej siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu pojawił się zaktualizowany plan miasta. Można na nim znaleźć m.in nazwy nowo powstałych ulic, szlaki turystyczne czy atrakcje, których brakowało na poprzedniej mapie. 

Zaczęło się od wandali, którzy przed dwoma laty postanowili pomalować mapę. Jednak drugim powodem, dla którego plan został wymieniony były zmiany, jakie zaszły w Radomiu na przestrzeni kilku lat. Poprzednia mapa okazała się już wysłużona i nieaktualna, a przy tym zniszczona. Po ok. 4 latach zastąpiła ją aktualny plan. Obejmuje on cały Radom w jego granicach. Zawiera również miejsca odległe od centrum miasta, a także fragmenty wsi przylegające do Radomia. 

- Na tej nowej mapie pojawiło się m.in Muzeum Polskich Rowerów, szlak turystyczny poświęcony radomskiemu przemysłowi, nowe ulice, a także ulice, które zmieniły nazwy, w tym plac Antoniego Corazziego przed Urzędem Miejskim - wymienia Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu: 

Stworzenie nowej mapy było wynikiem współpracy kilkunastu osób i instytucji: 

Jak mówi Krzysztof Ninard, poprzednia mapa cieszyła się zainteresowaniem. Pracownicy CIT-u mają nadzieję, że również ten plan będzie pomocny zarówno dla turystów jak i rodowitych radomian: 

Tablica z planem stoi w okolicach ul. Traugutta 5 na skraju partu Planty w Radomiu.