Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Wydział Prawa i Administracji UTH współpracuje z samorządowcami i przedsiębiorcami

piątek, 12 lutego 2021 16:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wydział Prawa i Administracji radomskiego uniwersytetu podpisał umowę z nowymi członkami Rady Interesariuszy. Chodzi o ułatwienie studentom drogi do pracy i dostosowywanie programu nauczania do potrzeb rynku.

W podpisaniu umowy wzięli udział przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji z dziekan dr hab. Joanną Smarz na czele, władze samorządowe: wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński, starosta radomski Waldemar Trelka, wójt gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marcin Gierczak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej Łukasz Białczak oraz dyrektor Auto-Gaz-Centrum Katarzyna Russ.

Dr hab. Joanna Smarz podkreśla, że Rada Interesariuszy będzie miała wpływ na program nauczania.

- Rada Interesariuszy Zewnętrznych jest ciałem opiniodawczo-doradczym dla naszego wydziału, z którym chcemy analizować programy studiów, które realizujemy na naszych kierunkach. Chcemy też zapewnić możliwość odbywania dobrej jakości praktyk i staży, bo to bardzo istotny aspekt studiowania - powiedziała dziekan.

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński cieszy się, że wydział chce współpracować z instytucjami samorządowymi i liczy, że dzięki temu studenci nie będą wyjeżdżali do pracy w innych miastach.

- Uczelnia, która jest otwarta daje perspektywę na to, że będzie dobrze kształciła studentów, a my chcemy w tym pomóc. W naszym interesie jest to, żeby młodzi ludzie zostawali w Radomiu i byli jak najlepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy - powiedział wiceprezydent.

Łukasz Białczak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej mówi, że takie porozumienie jest szansą na rozwój dla studentów, ale też dla przedsiębiorców na wykształcenie dobrych pracowników.

Umowy zostały podpisane bezterminowo. Wydział liczy na nawiązanie współpracy z kolejnymi podmiotami.