Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Małe dziecko w systemie edukacji i wsparcia

wtorek, 25 kwietnia 2023 13:55 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Małe dziecko w systemie edukacji i wsparcia - to temat konferencji, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W wykładach i warsztatach wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, terapeuci, rodzice i studenci. 

Konferencję zorganizował Uniwersytet Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Radomiu, UM Radom oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Celem konferencji była prezentacja zasobów edukacyjnych i obszaru wsparcia dla rodziców i dzieci w wieku 0-6 z terenu miasta Radomia. Współczesne podejście do edukacji przedszkolnej, przegląd najczęstszych problemów wieku dziecięcego, zakresu pomocy małemu dziecku i jego rodzicowi, realizowanych przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu dostępności specjalistów pracujących z małym dzieckiem z obszaru psychologii, logopedii i pedagogiki, ich przygotowania do pracy z dziećmi - wylicza Marzena Radulska- Olifirowicz dyrektor Poradni nr 3.

W Konferencji wzięła udział Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia

 

Konferencja była też okazją do zaprezentowania ścieżki kształcenia, promocji kierunków studiów realizowanych w Katedrze Pedagogiki i Psychologii UTH - mówi Elżbieta Sałata prorektor UTH w Radomiu.

W spotkaniu licznie uczestniczyli dyrektorzy radomskich przedszkoli. Wśród nich Monika Koczańska dyrektor PP nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu

Konferencja była podzielona na dwie części wykładową i warsztatową. Część warsztatowa obejmowała takie tematy, jak: Terapia poznawczo-behawioralna (opis metody i jej wykorzystanie w pracy z małym dzieckiem), Arteterapia i bajkoterapia (jako metody wspierające komunikację u dzieci), Seksualność u dzieci (etapy rozwoju, najczęstsze problemy i metody radzenia sobie z nimi).