Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

RADOM

3 kroki do ZIP na Mazowszu

piątek, 18 października 2013 09:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Będzie można założyć konto w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta.

Od 21 do 25 października– w ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu”– mieszkańcy Radomia zainteresowani korzystaniem z portalu pacjenta ZIP będą mogli odebrać hasło dostępu do portalu. Mobilne stanowisko NFZ Mazowsze będzie czekać na ubezpieczonych w Urzędzie Miejskim, w Biurze Obsługi Mieszkańca. Wystarczy okazać dowód osobisty na mobilnym stanowisku NFZ.

Założenie osobistego konta w portalu Zintegrowany Informator Pacjenta trwa krótko i jest proste.

Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.

Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.

Dotychczas login i hasło do osobistego konta w ZIP odebrało ponad 31 tys. mieszkańców Mazowsza.

źródło: NFZ Mazowsze

Tag: