Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

RADOM

Uczniowie pierwszych klas mundurowych ZDZ złożyli uroczyste ślubowanie

piątek, 11 czerwca 2021 17:03 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Pomimo deszczu 120 uczniów klas pierwszych Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu złożyło w piątek, 11 czerwca, uroczyste ślubowanie.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. kościele garnizonowym. Homilię wygłosił ks. mjr Łukasz Józef Hubacz:

Następnie uczniowie oraz przedstawiciele służb mundurowych biorący udział w ślubowaniu przemaszerowali na Plac Jagielloński. Tam odbyła się główna część ślubowania. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły zobowiązując się do obrony honoru szkoły, dochowania wartości ideałom oraz pomnażania potęgi i poziomu obronności przez codzienną, uczciwą pracę:

Dla uczniów klas pierwszych ślubowanie to ważny moment życia. Młodzi wybierając szkołę kierowali się m.in. wartościami patriotycznymi:

Dyrektor szkoły nie ukrywała dumy ze swoich uczniów, którzy w piątek wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

- Wiem, że to jest dla nich ogromne wyzwanie. Przygotowując się do tej uroczystość poświęcili wiele sił i czasu - mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej oraz poseł Konrad Frysztak.

- Wybraliście bardzo dobrą szkołę, która jest jednym z liderów w kraju, jeżeli chodzi o kształcenie żołnierzy w klasach mundurowych. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że tu w Radomiu dzięki zaangażowaniu pani dyrektor oraz komendanta Wojskowej komendy Uzupełnień wielu spośród, jeszcze będąc uczniami, trafia do wojska wprost do 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony.

- Gratuluje wam tego, że tak pięknie dziś ślubowaliście. Gratuluję wam wyboru i tego, ze będziecie już niebawem chlubą polskich sił zbrojnych, polskiej policji, straży pożarnej i straży granicznej. To w was tkwi siła naszego kraju - zwrócił się do uczniów poseł Konrad Frysztak.

Nie zabrakło również pokazów - swoimi umiejętnościami podzielili się uczniowie ZDZ. A każdy uczestnik ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu mógł posilić się prawdziwą wojskową grochówką.