Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Mazowieckie obchody święta administracji skarbowej

wtorek, 28 września 2021 21:53 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administacji Skarbowej na Mazowszu świętowali we wtorek, 28 września w Radomiu regionalne obchody Dnia Administracji Skarbowej. Sprawowana była w ich intencji Msza święta, zasłużonych pracowników i funkcjonariuszy wyróżniono medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe.

 

Radom szczepienia

Mszy św. w radomskiej katedrze w intencji pracowników i funkcjonariuszy KAS na Mazowszu przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk. W homilii mówił między innymi: Wasza posługa jest troską o dobro wspólne. Służby, jak wasza, mają właściwe zadanie, aby wydobyć to, co dobre, i by to służyło społeczności. Po liturgii na placu przed katedrą odbył się uroczysty apel. Zgromadzonych powitał Bartosz Zbaraszczuk dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Mówił:

Następnie wyróżniający się i zasłużeni pracownicy oraz funkcjonariusze KAS z całego Mazowsza zostali uhonorowani medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. Głos zabrała następnie insp. Magdalena Rzeczkowska sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej:

Do mazowieckich pracowników KAS zwrócił się też z życzeniami Krzysztof Murawski kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu:

Przesłanie od prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego do pracowników KAS przekazał sekretarz miasta Michał Michalski:

Wśród wielu wyróżnionych był Wojciech Madej z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Radomiu. To nie jest łatwa praca - mówił:

Na radomian czekały także stoiska informacyjno- edukacyjne KAS. KAS na Mazowszu obsługuje ok. 5 milionów podatników, zatrudnia ok. 9 tys. osób. Aż 63 procent wpływów do budżetu państwa pochodzi właśnie z Mazowsza.