Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

Historia w drodze do szkoły. Odsłonięcie murali historycznych

środa, 06 października 2021 11:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Dwa murale o tematyce historycznej powstały na blokach wielorodzinnych na os. Gołębiów I w Radomiu.  Murale powstały w ramach zwycieskiego projektu zgłoszonego do MON przez społeczność II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu.

Murale o tematyce historycznej powstały w ramach projektu ogłoszonego przez MON: Mur, ale histora w drodze do szkoły. Murale zostały namalowane na ścianach bloków przy ul. Orląt Lwowskich 6 oraz Powstańców Śląskich 7. Przedstawiają oryginalne, odwzorowane karty- cegiełki, które kupowali nasi przodkowie, by wesprzeć finansowo Powstania Śląskie i powstańców Lwowa. To inicjatywa społeczności II LO. im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Dyrektor liceum Dariusz Żytnicki:

Uroczyste odsłonięcie murali w niedzielę, 10 października przy ul. Orląt Lwowskich 6. Początek o godz. 14. 30. W programie uroczystości: odsłonięcie murali i złożenie kwiatów, słowo o historii, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej i Chóru Campanella z II LO im. M. Konopnickiej, koncert Zespołu Lustro oraz pokaz filmu pt: Radomianie dla niepodległej. 

A. Kosztowniak pod info