Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

RADOM

Mini Eurowizja Pieśni Patriotycznych w PSP 32

wtorek, 09 listopada 2021 14:24 / Autor:
Fot. B. Kurowska

Mini Eurowizja Pieśni Patriotycznych w PSP 32 w Radomiu to okazja do świętowania nie tylko Narodowego Dnia Niepodległości, ale również Dni Patrona Szkoły – marszałka Józefa Piłsudskiego i 60-lecia szkoły.

Konkurs potrwa dwa dni. Dzisiaj eliminację odbywają się dla klas młodszych, jutro pieśni patriotyczne zaśpiewają starsze dzieci.

Z powodu pandemii konkurs ma zmienioną formę.

- Na sali gimnastycznej są tylko przedstawiciele, występujący i komisja. Natomiast pozostali oglądają występy w salach na dużych ekranach i mają możliwość uczestniczenia w Mini Eurowizji zdalnie – mówiła Beata Chudziak, nauczycielka muzyki i plastyki w PSP 32 w Radomiu.

- Jest również możliwość głosowania na swojego ulubionego wykowawcę na szkolnym Facebooku, na którego serdecznie zapraszamy – powiedziała Beata Chudziak.

- Po pandemii dzieci miały opór w śpiewaniu, ale kiedy zaangażowałam jedną, potem drugą osobę, to później pojawiły się nawet pytania, czy może zaśpiewać cała klasa, także jednak pieśni patriotyczne porywają, mają w sobie ducha, a edukacja patriotyczna przez muzykę ma moc – przyznała nauczycielka. 

 

O przygotowaniach do konkursu opowiadał Filip z klasy 3a: